Skip to content
Vaegnägijatele

Ettevõtted saavad toetust taastuvelektri tootmisseadmete võrku ühendamiseks

Toetus/taotlusvoor
Tööstus Foto: Pexels

KIK avab 28. detsembrist taotlusvooru, et toetada ettevõtteid taastuvelektri tootmisseadmete võrguga liitumisel. Vooru eelarve on 6,8 miljonit eurot ja taotluste esitamise tähtaeg on 28. veebruaril 2023.

KIKi projektikoordinaator Anastasia Petrova sõnab, et taastuvelektri tootmisseadmete jaotus- või põhivõrku ühendamisel maksab tootmisseadet omav ettevõte kinni ka võrgu tugevdamiseks vajalikud investeeringud. „Toetuse abil saame taastuvenergia tootmist Eestis suurendada ja samal ajal vähendada vajadust fossiilkütuste järele,“ lisab Petrova.

Toetust saab küsida tööstusalal või tööstusalaga piirneval alal asuva taastuvelektri tootmisseadme jaotus- või põhivõrguga ühendamiseks. Projekti tulemusena loodud liitumisvõimsus peab olema vähemalt 200 kilovatti ja liitumispunkt tuleb välja ehitada hiljemalt 2026. aasta aprilliks.

Jaotus- või põhivõrgu liitumisvõimsusele lisanduva iga megavati kohta on võimalik saada toetust maksimaalselt 230 tuhat eurot käibemaksuta, maksimaalne summa taotluse kohta on miljon eurot. Toetust saavad küsida Eestis registreeritud äriühingud, kuid mitte suletud jaotusvõrku omavad ja opereerivad äriühingud.

Täpsema info toetuse kohta leiab KIKi kodulehelt. Taotlusvooru infotund toimus 20. detsembril, seda saab järele vaadata siit. Ühtlasi avab KIK 30. detsembril taastuvenergia salvestusseadmete pilootprojektide  taotlusvooru, mille kohta leiab rohkem informatsiooni siit.

Taotlemine toimub E-toetuse keskkonna kaudu kuni 28. veebruar 2023 kella 17-ni. Toetusraha tuleb taaste- ja vastupidavusrahastust ja toetuse töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Kontakt
Toetuse info