Skip to content
Vaegnägijatele

Omavalitsusjuhtide roheklubi R-klubi

Staatus

Toimumas
R-klubi Foto: KIK

R-Klubi on kohalike omavalitsusjuhtide teadmusvõrgustik ja koostöökogu, mille tegevuse keskmes on strateegiliselt valitud keskkonna- ja kliimateemad, mida koos mõtestada ja seostada rohepöörde elluviimisel nii KOVide igapäevatöö juhtimises kui investeerimistegevustes.

Klubi saab olla arengumootoriks ja ühisprojektide taimelavaks elukeskkonna hoidmisel, võimalusel pakub ka laiemalt arengumudeleid rohepöörde juhtimiseks.

R-Klubi idee sündis uuringust KOVide rollist rohepöördes (TÜ, 2022), Riigikantselei Innovatsiooniprogrammist ning KOVide kliima ja energiakavade (KEKK) töötubadest üle Eesti, mis näitasid vajadust kohalike omavalitsuste rohepöörde juhtimise koostöövõrgustiku järele. R-Klubi väljakuulutamine toimus Eesti Linnade ja Valdade Päevadel 12. aprillil 2023.

R-Klubi tegutseb Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) ja KIKi egiidi all ning omavalitsuste eestvedamisel roteeruva eesistujaga, kes solidaarselt panustavad klubi sisuloomesse ja toimkonda. 2023. aastal on klubi eesistuja Tallinna linn.

Klubi tööformaadiks on regulaarsed füüsilised kohtumised. Rohkem infot R-Klubist, sh lingi klubiga liitumiseks, leiab ELVLi kodulehelt.

R-klubi

R-Klubi väljakuulutamine Eesti Linnade ja Valdade Päevadel 12. aprillil 2023.  

The website encountered an unexpected error. Please try again later.