Logo
Koostöövõrgustikud
- KIK partnerluses Eesti Linnade ja Valdade Liiduga on asutaja ja juhtpartner kohalikele omavalitsusjuhtidele suunatud R-klubi võrgustikule. R-Klubi on teadmusvõrgustik, mille keskmes on strateegiliselt valitud keskkonna- ja kliimateemad, et sisustada, mõtestada ja seostada rohepööret nii kohalike omavalitsuste igapäevatöö kui ka investeerimistegevusega, sh ühisprojektide ellukutsumisega. R-Klubi eesistujad on olnud Tallinn (2023) ja Tartu (2024-2025).
- KIK partnerluses Kliimaministeeriumiga (KLiM) juhib riiklikku roheinnovatsiooni töörühma, kelle ülesanne on anda sisendit roheinnovatsiooni meetmete disainiks ja luua sektorite üleseid sünergiaid. Töörühma kuuluvad valdkonna katusorganisatsioonide, ülikoolide ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuste ja (rohe)kiirendite eestvedajad ning neli ministeeriumi (Regionaal-, Kliima-, Majandus- ja Kommunikatsiooni, Haridus- ja Teadusministeerium) ja sihtasutuste (EIS, EstDev) esindajad.
- KIK partnerluses Kliimaministeeriumi ja Rahandusministeeriumiga aitab edendada väärtuspõhiselt riigihankeid, sh innovaatilisi, keskkonnahoidlikke ja sotsiaalselt vastutustundlikke hankepraktikaid. Töörühma juhtimisel koostati riigihangete strateegilised põhimõtted ja taotleti toetust võimekuste suurendamiseks Eestis EL Reformide Direktoraadilt (DG Reform TSI). Väärtuspõhiste hangete kasutamine loob eeldusi, et avalik sektor tegutseb kestliku arengu põhimõtetel ning ergutab ühtlasi hankijana nõudluse tekitamise kaudu turuosalisi.
- KIK on partner Kliimaministeeriumi juhitud vabatahtliku süsiniku korvamise töörühmas, mis analüüsib ja kujundab laiemalt Eestis vastavaid tugi- ning järelevalvemehhanisme (regulatiivne raamistik, hea tava, riigile prioriteetsete potentsiaalikate valdkondade määratlemine jne). Näiteks tellisime partnerluses KLiMiga süsiniku jalajälje mõõtmise metoodilise raamistiku, LIFE BuildEst projekti partnerina panustame hoonete elukaarepõhise süsinikujalajälje hindamismudeli loomisse ja hoonete kestliku renoveerimisega seotud tegevussoovituste väljatöötamisse ning pilootprojektide läbiviimisse.
- KIK on partner Kliimaministeeriumile, Rahandusministeeriumile ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile kestlikkusaruandluse standardite tõlkimisel, automatiseerimisel ja turuosaliste teadlikkuse tõstmisel. Kestliku rahastuse taksonoomia projektis valmis teekaart põhimõtete ülevõtmiseks DG Reform rahastusel.
- KIK on partner Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile ning Rahandusministeeriumile Interreg rahastatud projektis SusTool, mille raames arendatakse kestlikkuse aruandluse tööriista, mis on eelkõige suunatud väikestele ja keskmise suurusega IT-ettevõtetele. Projekti eesmärk on suurendada teadlikkust ja valmisolekut seoses EL kestlikkuse aruandluse direktiiviga (CSRD).
- KIK on partner Eesti Vesinikuühingu hommikuseminaridel, kus toimuvad arutelud taastuvvesiniku rolli ja võimaluste üle Eesti majanduses ja maailmas, jagatakse uudiseid edusammudest, plaanidest ja teadus-arendusest, innovatsioonist ning toetustest.
- KIK on partner Eesti Vesinikuoru korraldatavatel Eesti vesinikupäevadel, mille eesmärk on tuua kokku Eestis taastuvvesiniku temaatikaga tegelevad osapooled, arutleda nii vesinikumajanduse kui -poliitilistel teemadel ja luua koostöökokkuleppeid.
- KIK panustab Riigi Tugiteenuste Keskuse juhitavasse DNSH (do no significant harm) töörühmas, kus kujundati juhend ja aruandlusvorm, kliimariskide analüüsi aruandluse juhend ja aruandlustabel. KIK tagab nende praktikate ülevõtmise toetusprojektides.
- KIK on partner minuomavalitsus.ee planeerimise, ehituse, energeetika ning keskkonna ja kliima töörühmades, millega suunatakse omavalitsusi keskkonnamõju jälgima ja süsteemselt juhtima.
- KIK on lisaks partner paljudes temaatilistes koostööformaatides nagu näiteks Kliimaministeeriumile rohereformi arendustegevustes, Haridusministeeriumile riiklikus keskkonnahariduse töörühmas, Regionaalministeeriumile kalandusnõukogus.