Skip to content
Vaegnägijatele

KIK toetab ettevõtjaid soojus- ja elektrienergia salvestusseadmete rajamisel

Toetus/taotlusvoor
Salvestus Foto: Pexels

KIK avab 30. detsembrist taotlusvooru, et toetada ettevõtteid taastuvelektri salvestusseadmete projekteerimisel ja rajamisel. Vooru eelarve on ligi 7,8 miljonit eurot ja taotluste esitamise tähtaeg on 3. märtsil 2023.

KIKi energeetika ja liikuvuse valdkonnajuhi Aire Arike-Trutini sõnul on taastuvenergiast toodetud salvestatud energiat vaja, et vähendada tiputundidel fossiilenergia kasutamist. „Taastuvenergia salvestusseadmete kasutuselevõtuga saame vähendada CO2 emissioone ja panustada kliimaeesmärkide täitmisesse,“ lisab Arike-Trutin.

Toetust antakse taastuvenergiast toodetud soojuse või elektri energiasalvestusseadme projekteerimiseks ja rajamiseks ning sellega seotud tegevusteks, rajatud seadmeid tuleb kasutada peale lõppmakse tegemist vähemalt viis aastat. Toetust saab taotleda Eestis registreeritud äriühing, kes omab  taastuvenergia tootmisüksust ja kellel pole seadusega keelatud energiasalvestusseadme omamine või opereerimine.

 

Taastuvenergia salvestusseadmete kasutuselevõtuga saame vähendada CO2 emissioone ja panustada kliimaeesmärkide täitmisesse,

Aire Arike-Trutin

Toetuse maksimaalne suurus elektri energiasalvestusvõimsuse iga megavati kohta on 360 000 eurot käibemaksuta ja soojuse energiasalvestusvõimsuse iga 1000 kuupmeetri kohta 220 000 eurot käibemaksuta. Maksimaalne toetussumma ühe taotluse kohta on üks miljon eurot.

Täpsema info toetuse kohta leiab KIKi kodulehelt. Taotlusvooru infotund toimus 19. detsembril, seda saab järele vaadata siit. Ühtlasi avas KIK 28. detsembril taotlusvooru, et toetada ettevõtetel taastuvelektri tootmisseadmete jaotus- või põhivõrguga liitumist.

Taotlemine toimub E-toetuse keskkonna kaudu kuni 3. märts 2023 kella 17-ni. Toetusraha tuleb taaste- ja vastupidavusrahastust ja toetuse töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

 

Kontakt
Kati Raudsaar

Kati Raudsaar

Toetuse info