Skip to content
Vaegnägijatele

Loodusajakirjade väljaandmine

Staatus

Toimumas
Loodusajakirjad Foto: KIK

Selleks, et teaduspõhine keskkonnateave leviks võimalikult laia sihtgrupini, ning meil oleksid järjepidevad ja sõltumatud allikad, korraldame 2019. aastast Keskkonnaministeeriumi soovil ajakirjade Eesti Loodus ja Eesti Mets väljaandmist riigihangete kaudu.  

  • KIK kuulutas välja riigihanke ajakirja Eesti Mets väljaandmiseks. Hankeleping sõlmitakse kaheks aastaks võimalusega seda veel kaheks aastaks pikendada.

Hanke võitjal tuleb 2023. aasta märtsist kuni 2024. aasta detsembrini anda välja vähemalt 8 ajakirjanumbrit, seega peab paberajakiri ilmuma vähemalt iga kvartal. Ajakiri peab olema tellitav nii paberil kui ka digitaalselt. Täpsemalt leiab hanke tingimused ja muud vajalikud dokumendid Riigihangete registrist siit. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 13. veebruar 2023 kell 12.

  • KIK kuulutas välja riigihanke ajakirja Eesti Loodus väljaandmiseks. Hankeleping sõlmitakse kaheks aastaks võimalusega seda veel kaheks aastaks pikendada.

Hanke võitjal tuleb 2023. aasta märtsist kuni 2024. aasta detsembrini anda välja vähemalt 11 ajakirjanumbrit, seega peab paberajakiri ilmuma vähemalt iga kahe kuu tagant. Ajakiri peab olema tellitav nii paberil kui ka digitaalselt. Täpsemalt leiab hanke tingimused ja muud vajalikud dokumendid Riigihangete registrist siit. Pakkumuste esitamise tähtaeg oli 10. jaanuar 2023 kell 12.

  • Eesti Loodus on ilmunud 1933. aastast (ilmumine katkes sõja tõttu 1942–1957) ning aastate jooksul on seda välja andnud erinevad organisatsioonid, sealhulgas Eesti (ENSV) Teaduste Akadeemia, Loodusuurijate Selts, Eesti NSV Metsamajanduse ja Looduskaitse Ministeerium. Aastast 1989 hoolitseb ajakirja väljaandmise eest Keskkonnaministeerium, kellele kuulub ka Eesti Looduse kaubamärk. Aastast 2001 on riigi toetuse kaasabil ajakirja teinud MTÜ Loodusajakiri.
  • Eesti Mets hakkas ilmuma 1921. aastal ning seda anti väikese sõjaaegse katkestusega välja 1944. aastani. Uuesti ilmub ajakiri 1989. aastast, selle aja sees on selle väljaandjad olnud nii ENSV Riiklik Looduskaitse ja Metsamajanduse Komitee, AS Forest, Riiklik Metsandusfond, Metsaamet, OÜ Eesti Loodus, MTÜ Loodusajakiri kui ka Kirjastus Vesuuv OÜ.

Kuni 2018. aastani toetas riik Eesti Looduse ja Eesti Metsa väljaandmist KIKi kaudu keskkonnaprogrammi taotlusvoorust. Seejärel korraldas KIK ajakirja väljaandmiseks Keskkonnaministeeriumi soovil esimest korda riigihanke, sest loodusajakirjade turul oli tekkinud konkurents ning oli vajadus jälgida riigiabi reegleid. 

Ajakirjade kaubamärgid kuuluvad Keskkonnaministeeriumile.
 

Eesti Loodus

 

Eesti Mets

 

Loodusajakirjad
Korraldame 2019. aastast ajakirjade Eesti Loodus ja Eesti Mets väljaandmist riigihangete kaudu. Foto: KIK
Kontakt
Ajakirjade veebiversioonid
Uudised