Skip to content
Vaegnägijatele

Seirekaevusid asub likvideerima Maves OÜ

KIKi elluviidav projekt
Abroi kinnistul puurauk. Foto: KIK. Fotol puurauk Abroi kinnistul.

KIK sõlmis hankelepingu Maves OÜ-ga, kes järgneva kuue kuu jooksul likvideerib 76 seirekaevu (puurauku) ning ühe fosforiidi uuringuteks rajatud puuraugu. Viimane asub Vinni vallas Ulvi külas Abroi kinnistul. 

Seirepuuraugud on rajatud jääkreostusobjektidele põhjaveeproovide võtmiseks ning objekti korrastamise hindamiseks. Korrastatud ning garantiiperioodi ületanud objektidel, kus enam seiret ei tehta, puudub seirepuuraukudel otstarve. Aja jooksul seirepuuraugu konstruktsioon nõrgeneb, puuraugud võsastuvad ning ununevad, neid kahjustatakse metsa- jms töödel. Vigastunud seirepuuraugud on potentsiaalsed reostuskanalid, mille kaudu võivad ohtlikud ained sattuda põhjavette. Seetõttu tuleb puuraugud nõuetekohaselt sulgeda.

Puuraugud likvideeritakse ehitusprojektide alusel, mis on 2019. aastal Keskkonnaministeeriumi tellimusel Maves OÜ poolt koostatud ja vastavalt Veeseaduse ja Keskkonnaministri 17.07.2015.a määruse nr 43 nõudeteid arvestades.

KIK korraldab projekti koordineerimise töid vastavalt Keskkonnaministeeriumi tellimusele. Projekti kohta leiab rohkem infot KIKi kodulehelt siit. 

 

 

Kontakt