Skip to content
Vaegnägijatele

Põllu- ja metsamajandusettevõtted saavad küsida toetust biometaani tootmiseks

Toetus/taotlusvoor
Põld ja mets, kuused silmapiiril Foto: KIKi töötaja Kati Raudsaar

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avas toetuse põllu- ja metsamajanduse ettevõtetele, et toetada biometaani tootmisüksuste ehitamist ja biogaasi tootmisüksuste ümberehitamist biometaani tootmiseks. Taotlusvooru eelarve on 19,6 miljonit eurot. 

Viimase aasta jooksul on maagaasi hind olnud kõikuv ja kättesaadavus ebastabiilne. Seetõttu võiks kohaliku bioenergia tootmise ja kasutamise suurendamine pakkuda vajalikku lahendust. Samuti aitab kohalike kütuste tootmine suurendada riigi valmisolekut kriisideks ja kohalikku julgeolekut,” sõnab KIKi energeetika ja liikuvuse valdkonnajuht Krisli Kõrgesaar.

Toetust saab küsida biometaani tootmisüksuse ehitamiseks või olemasoleva biogaasi tootmisüksuse ümberehitamiseks, et seda saaks kasutada biometaani tootmiseks. Toetust saavad taotleda põllu- ja metsamajandusega tegelevad või nendega seotud äriühingud. 

Taotlusvooru eelarve on 19,6 miljonit eurot ja maksimaalne toetussumma taotleja kohta on 5 miljonit eurot. Taotlusi saab esitada e-toetuse keskkonnas alates 13. juunist 2024 kuni 23. augustini 2024 kell 17. Taotlusvooru infopäev toimub 3. juulil kell 10 veebis. Lisainfot toetuse ja infopäeva kohta leiab KIKi kodulehelt

Toetust antakse Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU vahenditest ja toetuse töötas välja Regionaal- ja Põllumajandusministeerium koostöös KIKiga. 

Kontakt

Pressikontakt

Toetuse info