Skip to content
Vaegnägijatele

KIK kutsub roheinnovatsiooni veebiseminarile

KIKi elluviidav projekt
Lambipirn, mis ümbritseb kasvavat taime.

KIK korraldab 14. detsembril kell 9.30-12.00 veebiseminari „Rohehüpe tulevikku: väljakutsed ja võimalused innovatsiooniks”, kus tutvustame riiklikke toetusvõimalusi ja praktikaid roheinnovatsiooni edendamisel. Seminari eesmärgiks on juhtida tähelepanu taaste- ja vastupidavuskavast rahastatud rohetehnoloogiate arendusprogrammi toetustele, mida lähiaastatel ellu viime. Seminari korraldame koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Seminaril tuleb juttu tulevikutehnoloogiatest, ettevõtete ja teadlaste vahelisest koostööst ning toetusvõimalustest. Ülikoolide esindajad tutvustavad projekte, mida nad on koos ettevõtetega ellu viinud. Ettevõtted avavad, kuidas äriideedeni jõuti ja milliseid keskkonnaga seotud väljakutseid nende toode või teenus lahendada aitab. Oma kogemusi jagavad TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi professor Andres Krumme, Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi tooteinnovatsiooni peaspetsialist Maria Martšenko, UP Catalysti tehnoloogiajuht Einar Karu, Low imPACK asutaja Liis Tiisvelt ning EAS/Kredex arenduskoostööekspert Relika Alliksaar Williams.

Üheks “tööriistaks” innovaatiliste rohetehnoloogiate edendamisel on kiirendite käivitamine - selleks otsime riigihankega iduettevõtetele arenguprogrammide korraldajaid viies erinevas fookusvaldkonnas. Lisaks avame 2023. aastal KIKis avatud taotlusvooru rohetehnoloogiaid arendatavatele iduettevõtetele ning valmib riiklik alusandmestik tehnoloogiate edendajatele kui ka teistele turuosalistele. Esimene arengukiirendi käivitub eeldatavalt juba kevadel ning keskendub materjaliteadusele, ressursside väärindamisele ja kemikaalide kasutuse vähendamisele.

Ürituse eesmärgiks on anda kuulajatele ülevaade, miks üldse on materjaliteaduse, ressursside väärindamise ning ohutu aineringluse tagamine oluline ja missuguseid arengutõrkeid ja tulevikutrende näeme neis valdkondades, sh julgustada koostööd ettevõtete ja teadlaste vahel. Veebiseminarile on oodatud kõik huvilised.

Palume üritusele eelnevalt (kuni 12.12) registreeruda SIIN!

Veebiseminari päevakava ja lisainfo leiab SIIT.

Veebiseminar 14.12
The website encountered an unexpected error. Please try again later.