Skip to content
Vaegnägijatele
-

E-seminar "Rohehüpe tulevikku: väljakutsed ja võimalused innovatsiooniks"

Seminar ja konverents

KIK korraldas 14. detsembril veebiseminari, mille käigus tutvustasime riiklikke toetusvõimalusi ja praktikaid roheinnovatsiooni edendamisel. Seminari eesmärgiks oli juhtida tähelepanu taaste- ja vastupidavuskavast rahastatud rohetehnoloogiate arendusprogrammi toetustele, mida lähiaastatel ellu viime. Seminari korraldasime koostöös Keskkonnaministeeriumiga.

Seminari saab järele vaadata SIIN. Kõik ettekanded leiab selle lehe paremalt poolt.

 

Seminaril tuleb juttu tulevikutehnoloogiatest, ettevõtete ja teadlaste vahelisest koostööst ning toetusvõimalustest. Ülikoolide esindajad tutvustavad projekte, mida nad on koos ettevõtetega ellu viinud. Ettevõtted avavad, kuidas äriideedeni jõuti ja milliseid keskkonnalaseid väljakutseid toode või teenus lahendada aitab. Oma kogemusi jagavad TalTechi materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi professor Andres Krumme, Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi tooteinnovatsiooni peaspetsialist Maria Martšenko, UP Catalysti tehnoloogiajuht Einar Karu, Low imPACK asutaja Liis Tiisvelt ning EAS/Kredex arenduskoostööekspert Relika Alliksaar Williams.

Seminari päevakava:

09:30-09:40

Tervitussõnad -  Ööle Janson (KIK): Eesti potentsiaalist olla mudel-riik ja roheinnovatsiooni vedur

09:40-09:55 

Tervitussõnad -  Kaupo Heinma (Keskkonnaministeerium): Riigi pikk vaade materjaliteaduse, ressursside väärindamise ja kemikaalide vähendamise tulevikule

09:55-10:10

KIK roheinnovaatorid Laura Gredzens, Ööle Janson ja Anni Raie: Roheinnovatsiooni toetustest KIKi portfellis

10:10-10:25 

Relika Alliksaar Williams (EAS/Kredex): Arenduskoostöö parim praktika ja tööriistad ettevõttele

10:25-10:45 

Andres Krumme (TalTech): Lignotselluloosse biomassi uudsed väärindamise võimalused

10:45-11:05 

Maria Martšenko (Tallinna Ülikool): Milline tooteinnovatsioon peitub kohalikes loodusressurssides?  

11:05-11:10 

PAUS 

11:10-11:30 

Einar Karu (UP Catalyst): “Süsinik kui tulevikuressurss?”  

11:30-11:50 

Liis Tiisvelt (Low imPACK): „Vanast T-särgist postipakk“

11:50-12:00 

Lõppsõnad 

Üheks “tööriistaks” innovaatiliste rohetehnoloogiate edendamisel on kiirendite käivitamine, milleks otsime riigihankega iduettevõtetele arenguprogrammide korraldajaid viies erinevas fookusvaldkonnas. Lisaks avame 2023. aastal KIKis avatud taotlusvooru rohetehnoloogiaid arendatavatele iduettevõtetele ning valmib riiklik alusandmestik tehnoloogiate edendajatele kui ka teistele turuosalistele. Esimene arengukiirendi käivitub eeldatavalt juba kevadel ning keskendub materjaliteadusele, ressursside väärindamisele ja kemikaalide kasutuse vähendamisele.

Ürituse eesmärk on anda kuulajatele ülevaade, miks üldse on materjaliteaduse, ressursside väärindamise ning ohutu aineringluse tagamine oluline ja missuguseid arengutõrkeid ja tulevikutrende näeme neis valdkondades, sh julgustada koostööd ettevõtete ja teadlaste vahel.
Üritusele on oodatud kõik huvilised.

Kohtumiseni 14. detsembril!

Veebiseminar 14.12