Merekeskkonna programm
Toetame Eesti merestrateegia meetmekavas toodud tegevuste rakendamist, lisaks erinevaid uuringuid, arendustöid ja reostustõrjealaseid tegevusi.
2023. aasta merekeskkonna programmi taotlusvoor lõppes 17. märtsil 2023. Taotlusvoorus rahastati 14 projekti kogusummas 575 tuhat eurot. KIK toetab 2023.aastal kaheksat projekti, millega suurendatakse reostustõrje valmisolekut sadamates ja Eesti rannikualadel. Uuringute ja arendustööde alamprogrammist toetatakse kuute projekti, mille raames tehakse mereprügi seiret, uuritakse Eesti sadamatest lähtuvat reostuskoormust ja selle mõju elustikule, hinnatakse meriheina koosluste taastamise vajadusi. Positiivse rahastamisotsuse sai veel projekt, mille raames tegeletakse kaasaegsete mereseire tehnoloogiate ja rakendusi tutvustavate õppematerjalide ja -vahendite väljatöötamisega ning projekt, kus osaletakse rahusvahelises koostöös, et tagada parem Läänemere keskkonnaseisund.
Merekeskkonna programmi eesmärk on toetada Eesti mereala hea keskkonnaseisundi saavutamist ja säilitamist.
Toetame uuringuid ja arendustöid, merestrateegia meetmekavas toodud tegevusi ning muid tegevusi mere ökosüsteemi teenuste tõhusaks ja kestlikuks kasutamiseks. Lisaks toetame sadamate reostustõrjeplaani täitmiseks investeeringute tegemist ning laevadest ja sadametest lähtuva reostuse tõrjealaseid tegevusi.
Toetust saab taotleda keskkonnaministri määruse nr 10 „Keskkonnaprogrammist toetuse andmise kord ja tingimused“ alusel.
Merekeskkonna programmis saavad toetust taotleda kohalikud omavalitsused, äriühingud, mittetulundusühingud, sihtasutused ja avalik-õiguslikud juriidilised isikud.
2023. aastal on merekeskkonna programmi eelarve 575 000 eurot. Maksimaalne toetuse summa ühele projektile on kuni 115 000 eurot.
Toetame:
- merestrateegia meetmekava meetmeid ja tegevusi või muid tegevusi mere ökosüsteemi teenuste tõhusaks ja kestlikuks kasutamiseks (meetmekava leiab siit);
- uuringuid ja arendustöid;
- laevadest ja sadamatest lähtuva reostuse tõrjeks:
- sadama reostustõrjeplaani täitmise tagamist;
- reostuse tagajärjel kahjustatud rannikualade, loodus- ja elukeskkonna taastamist;
- ennetav koolitus, väljaõpe või teavitustöö;
- reostustõrjeks valmisoleku suurendamine (tegevused ja vahendid vabatahtlikele ühingutele, keda kaasatakse reostusõnnetuste korral reostuse likvideerimisega seotud tegevustesse).
Taotluste vastuvõtt lõppes 17. märtsil 2023 kell 17.00.
Siit leiad KIKi kodulehelt selgituse, kuidas käib KIKis projektide hindamine ja rahastamine. Täpsed nõuded tulenevad iga toetuse ja rahastusallika õigusaktidest, rahastusotsusest ning KIKi kehtestatud nõuetest.
Siit leiad KIKi kodulehelt selgituse, kuidas käib KIKi projektide elluviimine. Täpsed nõuded tulenevad iga toetuse ja rahastusallika õigusaktidest, rahastusotsusest ning KIKi kehtestatud nõuetest.
Selle toetusega seotud projekti elluviimiseks vajalikud materjalid leiad siit lehe paremalt poolt