Skip to content
Vaegnägijatele

Väikese väina tammi avade ehitusprojekti koostamine

Staatus

Toimumas
Väikese väina tamm Foto: KIK

Väikese väina tammiavade rajamise peamine põhjus on parandada Väikese väina kui hoiuala ja elukeskkonna tingimusi. KIKi poolt varasemalt keskkonnaprogrammist rahastatud Tallinna Tehnikaülikooli uuringust selgub, et tammiavadel on positiivne mõju väina veevahetusele ja kalade rände soodustamisele.

  • KIKi ülesanne on projekti käigus tellida Väikese väina tammi avade rajamiseks ehitusprojekt (eelprojekti staadiumis) koos liiklusohutuse auditi ja projekti ekspertiisiga.
  • Ajakava: Projekteerimise töövõtuleping on sõlmitud Osaühinguga EstKONSULT 18.aprillil 2023. Projekteerimistööd kestavad 12 kuud.
  • KIK viib projekti ellu Keskkonnaministeeriumi tellimusel. 

Väikese väina tamm ühendab Muhumaad ja Saaremaad. See on osa riigiteest nr 10 Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare. Tamm ehitati aastatel 1894–1896. Algne tamm oli vaid 6,4 meetrit lai ning oluliselt madalam, kui tänapäeval. 20. sajandil laiendati ja ehitati tammi mitmel korral kõrgemaks. 1990. aastate keskel kavandati tammiavade rajamist, mille käigus ehitati valmis ehitusaegsed möödapääsud (2 tk) liikluse säilitamiseks.
 

Väike väin

Kontakt
Väikese väina silla alternatiivide mõju uuring
Projektiga seotud uudised