Rahvusvaheline koostöö
Rahvusvaheline koostöö loob eelduse laiemate ja mõjusamate lahenduste ja partnerlussuhete leidmiseks. Nii saab nutikalt uusi lahendusi siinsetesse oludesse kohandada ning erinevates projektides osaledes leida vastuseid keskkonnaalastele väljakutsetele Eestis.
KIK teeb koostööd keskkonnavaldkonna EL struktuurivahendite rakendusüksuste ja ministeeriumidega Balti riikides. Roteeruvalt kolmes riigis toimuvatel kohtumistel võrreldakse rahastusvaldkondade prioriteete ja trende, vahetatakse parimaid praktikaid ning otsitakse temaatilisi koostöövõimalusi.
Läti partnerid on Keskkonna ja Regionaalarengu Ministeerium (Ministry of Environmental Protection and Regional Development, MoEPRD) ning Keskne Rahastuse ja Lepingute Agentuur (Central Finance and Contracting Agency, CFCA). Leedu partner on Keskkonnaprojektide Agentuur (Environmental Projects Management Agency, EPMA).
- KIK panustab iga-aastaselt rahvusvahelisse kliimakonverentsi COP, et avada Eesti roheinvesteeringute praktikaid ja projekte maailmale, eriti seoses roheinnovatsiooni ja arenguriikide toetustega, aga ka ekspertteadmiste, partnerite ja rahastajate leidmiseks. COP28-l osales Eesti esmakordselt oma paviljoniga ja KIK oli ettevõtmise juhtpartner koos kolme ministeeriumi, EstDevi ning EIS-ga. Paviljoni külastas kokku 6000 inimest, kümne päeva jooksul toimus 60 paneelarutelu 200 eksperdi osalusel.
- KIK käivitas temaatilisi partnerlusi Interregi võrgustikus ja projektides. Näiteks andsid mentorid neljast riigist panuse Eesti sinimajanduse arendusteenuste kujundamiseks ministeeriumide üleselt. SusTool projektis käib koostöö EL kestlikkusaruandluste standardi ülevõtmiseks väikese- ja keskmise suurusega IT-ettevõtetele.
- KIK teeb koostööd välisriikide saatkondadega Eestis. 2023. aastal tõime koostöös USA saatkonnaga Eesti roheidude ökosüsteemi inspireerima eduka riskikapitalist ja roheettevõtja Nate Morrise, kelle kolmenädalasest missioonist õppisid nii KIKlased kui toetuse saajad ja partnerid. 2024. aastal toetas Hollandi saatkond Negavati konkurssi ja vesiniku-teemaliste arenduste elluviimisel.
- KIK võõrustab rahvusvahelisi delegatsioone ja Eestis asuvate välisriikide saatkondade partnereid, et avada KIK portfelli, praktikaid ning Eesti keskkonna- ja kliimapoliitikat laiemalt. Aastas väisab KIKi kümmekond delegatsiooni (näiteks Namiibia, Keenia, Moldova, Gruusia, Kosovo, kliimasaadikud, Maailma Toiduabi Organisatsioon, ÜRO arenguabi agentuur OCHA jt).
- KIKil on regulaarne koostöö Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskusega (MTÜ EstDev), et omavahelise infovahetuse abil suunata strateegiliselt arenguriikide toetusi fookusega keskkonna- ja kliimavaldkonnale, eriti rohetehnoloogiatele ja digilahendustele. Jagatakse vastastikku ja välis-delegatsioonidele parimaid praktikaid ning avatakse arengukoostöö teemasid ka laiemale avalikkusele.
- KIKlased koos partnerasutustega käivad õppereisidel ja osalevad rahvusvahelistel võrgustikuüritustel. Näiteks on käidud Põhjamaade Ministrite Nõukogu toel õppereisidel Norras, Soomes, Rootsis ja Taanis, LIFE programmi toel Kreekas ja Itaalias. Reisid annavad kontakte, inspiratsiooni ja soodustavad võrgustumist siseriiklike partneritega.