Skip to content
Vaegnägijatele

Videokonkurss mini Negavatt otsib lahendust toiduraiskamisele

KIKi elluviidav projekt
Mini Negavatt 2023 uus tähtaeg Foto: Negavatt

KIKi eestvedamisel alustas videokonkursi „mini Negavatt“ kuues hooaeg. Tänavu oodatakse I-VI klasside õpilaste nutikaid nippe ja loovaid lahendusi teemal „Toitu raiskav maailm“. Konkursi peaauhinnaks on klassireis 700 euro ulatuses.

„Teame ju kõik, et mitmekesine toitumine on väga oluline, kuid sama oluline on toiduga ümber käia nii, et võimalikult vähe sellest kompostiämbrisse jõuaks. Keskmiselt läheb ühe aasta jooksul igas Eesti majapidamises raisku 63 kg toitu, mille rahaline väärtus on üle 200 euro aastas,” sõnab Negavati projektijuht Kadi Kivimäe. „Lahenduste leidmiseks ootame laste lennukaid videoklippe, milliste nutikate nippidega toidu raiskamist vähendada ja millist muutust saaksime luua juba täna,“ lisab Kivimäe.

Otsime nii praktilisi nippe, lahendusi kui ka utoopilisi tulevikunägemusi järgmistel teemadel:

  • Mida saaksime teha ise, et toitu vähem raisku läheks?
  • Mida saaksid teha emad ja isad selleks, et toiduaineid efektiivsemalt kasutada?
  • Kas ja kuidas võiksid tuleviku tehnoloogilised lahendused aidata toiduraiskamise vastu?
  • Mida me üldse tulevikus sööme?

Konkursile on oodatud kuni kaheminutilised videoklipid. Võistlus toimub kahes vanusekategoorias: 1.-3. klassid ja 4.-6. klassid. Võistlustöö saab esitada noortegruppi esindav õpetaja, klassijuhataja, huvijuht, ringijuhendaja või noorsootöötaja kuni 26. novembrini siin (tähtaega pikendatud).

Konkursi peaauhinnaks on mõlema vanusekategooria parimale klassile reisielamus kuni 700 euro väärtuses mõne loodushariduskeskuse külastamiseks või matka läbiviimiseks. Teine koht saab 500 ja kolmas koht 300 euro väärtuses reisiraha. Lisaks panevad hariduslikud eriauhinnad välja konkursi partnerid, kelleks on ERR Lasteekraan ja ETV2 noortesaade NOVA, Proto Avastuskeskus, Eesti Pandipakend ja Rimi.

Keskkonnainvesteeringute Keskus korraldab videokonkurssi mini Negavatt 2018. aastast. Varasematel aastatel on õpilased pakkunud loovaid lahendusi, kuidas päästa maakera asjadesse, linnadesse, autodesse ja riietesse uppumisest. Viimase viie hooaja võidutöödega saab tutvuda mini Negavati koduleheküljel.

Mini Negavatt 2023
Kontakt

Pressikontakt

Konkursi info