Skip to content
Vaegnägijatele

Riik toetab Väikese väina tammi avade projekteerimist

KIKi elluviidav projekt
Väike väina planeeritavate tammiavade asukohad

Et parandada Väikese väina seisundit, kuulutas Keskkonnainvesteeringute Keskus välja tammi kahe ava rajamise projekti hanke.

Keskkonnaminister Madis Kallase sõnul tuleb Väikese väina seisundi halvenemisele piir panna ja selleks on vaja tammiavade projekteerimist kiirelt alustada.  „Loodan, et juba tuleval aastal on võimalik asuda avasid tegema,“ ütles Kallas.

MTÜ Väikese Väina Selts asutaja Heiki Hanso sõnul on tammiavade kavandamine rõõmustav uudis. „Väike väin on tammiavasid oodanud juba 127 aastat,“ tõdes ta. „Jääme lootma, et enam ei pea kaua ka päris ehitust ootama, sest me näeme, kuidas väina seisund aina halveneb.“

Riigihanke („Väikese väina tammi I etapp – avade ehitusprojekti koostamine eelprojekti staadiumis", viitenumber 260717) tulemusel koostatakse ehitusprojekt kahe tammiava rajamiseks kohtadesse, kuhu neid kavandati 1990. aastate keskel ja kuhu on rajatud möödapääsud liikluse ehituse ajal säilitamiseks. Riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 1. märtsil kell 12. Projekteerimistöödeks on aega 12 kuud. Eelprojekti koostamist rahastatakse tänavusest riigieelarvest.

Väikese väina tamm ühendab Muhumaad ja Saaremaad. See on osa Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare riigiteest. Tammi pikkus on ligikaudu 2,8 km ja asfaltkatte laius 9,5 m. Tamm ehitati aastail 1894–1896. Algne tamm oli vaid 6,4 meetrit lai ning madalam kui praegu. Tammi laiendati ja ehitati läinud sajandil mitmel korral (1907; 1931; 1943; 1950; 1960) kõrgemaks.

Kontakt