Skip to content
Vaegnägijatele

Riik paneb õla alla Stroomi ranna reostusest puhastamisele

Rahastusotsus
Meri Foto: KIK

KIK toetab 656 164 euroga Stroomi ranna reostuse likvideerimist. Selleks otsustas KIKi nõukogu eile, 24. augustil eraldada raha kiireloomuliselt siseriiklikust keskkonnaprogrammist.

Keskkonnaminister ja KIKi nõukogu esimees Madis Kallas sõnab, et taotluse kiire rahuldamine oli hädavajalik veelgi suurema keskkonnakahju vältimiseks. „Loodetavasti saame nüüd reostuse kolded ja allikad võimalikult ruttu kõrvaldatud. Nii väldime reostuse suuremat levikut ning tagame suplejate ohutuse.“

Põhja-Tallinna Valitsus on juba läbi viimas reostusala ulatuse ja põhjuste selgitamiseks uuringut. Selle tulemuse alusel koostatakse saneerimisprojekt, kus selgitatakse likvideerimise tehnoloogia ja meetod. Järgneb riigihange reostuse likvideerija leidmiseks ning reostuse väljakaeve.

Kui uuringust selgub, et reostusallikas ei asu riigimaal, tuleb Põhja-Tallinna Valitsusel tasuda 20% likvideerimistööde maksumusest.

Juuni lõpus avastati Tallinnas Stroomi ranna suplusalalt naftareostus. Keskkonnaameti võetud proovidest selgus, et rannas on raske kütteõli jääkreostus. Ilmselt on reostus pärit varasemast ajast, selle põhjus ei ole teada. Reostusala täpne ulatus selgub uuringu käigus.

Kontakt