Skip to content
Vaegnägijatele

Metsamajandajate konkursi KIKi eriauhinna pälvis Peeter Änilane

KIK kui asutus
KIKi eriauhinna homsest hoolivale metsamajandajale pälvis Peeter Änilane Foto: Siret Varblane

Laupäeval, 26. augustil Tõrvas toimunud Kogu pere metsapäeval kuulutati välja tänavuse metsamajandajate konkursi võitjad. Järjekorras 30. Eesti parim metsamajandaja on Tiina Ruul Pärnumaalt. KIKi eriauhinna jätkusuutliku metsamajandamise ja liigilise mitmekesisuse hoidmise eest pälvis Tartumaa metsaomanik Peeter Änilane!

Esmakordselt välja antud eriauhinda käis üle andmas KIKi metsaosakonna juhataja Gunnar Reinapu, kelle hinnangul on Peeter Änilane kindlasti üks hea näide homsest hoolivast metsaomanikust. „Mul on väga hea meel, et saime anda KIKi eriauhinna erametsaomanikule, kes on suurepäraselt leidnud tasakaalu metsa majandamise ja loodusväärtuste hoidmise vahel. Ühelt poolt tegeleb võitja kvaliteetse kuiva küttepuidu turustamisega, kuid samas on tema metsades leidnud omale kodu ka kaks konnakotkast,“ selgitas Reinapu. „Samuti on Peeter Änilane oma metsi erametsatoetuste abil väga targalt ja loodusega kooskõlas hooldanud. Segametsade kujundamisel on vaja mitmed olulised otsused ära teha juba metsa elukaare alguses ning siinkohal on tunnustuse saaja heaks eeskujuks oma õigeaegselt ning targalt tehtud harvendus- ja valgustusraietega.“

Peeter Änilane on olnud metsaomanik 25 aastat ning kuulub Vooremaa Metsaühistusse. Talle kuulub 35 hektarit metsa, mis on peamiselt kõdusoomullal olevad puid täis kasvanud heinamaad, kuhu ta kujundab segapuistuid.

Metsamajandajate konkursi eesmärk on tutvustada, kui mitmekesised on nii Eesti erametsad kui nende omanikud. Parimaks metsamajandajaks kandideerides ei ole määrav metsa majandamise vorm ega omandi suurus – tähtis on, et omanik majandaks oma metsa jätkusuutlikult ja hoolsalt.

Kandidaate külastas ja parimad selgitas välja viieliikmeline hindamiskomisjon, kuhu kuulusid Eesti Maaülikooli metsateadur Kristiina Aun, Valgamaa metsaühistu juht Atso Adson, KIKi metsaosakonna kontrollispetsialist Veljo Kütt, Eesti Erametsaliidu keskkonnanõunik Mari Tuvikene ning 2022. aasta parim metsamajandaja Andrus Niit.

Parima metsamajandaja konkursi žürii vestlusring Kogu pere metsapäeval
Žürii vestlusring Kogu pere metsapäeval (Foto: Eesti Erametsaliit)

 

Järgmisel aastal kohtume Kogu pere metsapäeval juba Pärnumaal! Palju õnne kõigile võitjatele!

Metsamajandajate konkursi võitjad 2023 (Foto: Eesti Erametsaliit)
Metsamajandajate konkursi võitjad 2023 (Foto: Eesti Erametsaliit)

 

Kontakt