Skip to content
Vaegnägijatele

KIK tõstab Arvamusfestivalil fookusesse rohepesu ja tuleviku linna teemad

KIKi elluviidav projekt
Arvamusfestival Foto: Arvamusfestival

KIK kutsub 12.-13. augustil Arvamusfestivalil kaasa rääkima keskkonnaväidete usaldusväärsuse ja tuleviku linna teemadel. Täpsemalt leiavad arutelud aset tuleviku elukeskkonna alal 12. augustil kell 14 ning 13. augustil kell 12.

Keskkonnaväidete usaldusväärsuse arutelu juhib KIKi rohejalajälje projektijuht Peter Gornischeff. „Nii mõnegi ettevõtte reklaamtekstidest võib lugeda, et nad on väikese keskkonnajalajäljega või nende toode on ökoloogiline. Kahtlemata panustab iga ettevõtte läbimõeldud tegutsemine ning kestlikud tooted ja teenused väiksemasse keskkonnajalajälge. Kuid paraku ei saa me alati kindlad olla väidete usaldusväärsuses. Samuti on tarbijatel raske nendes orienteeruda,“ sõnab Gornischeff. „Arvamusfestivalil arutleme, miks see nii on ja kuidas nendesse väidetesse suhtuda?“

Kuid paraku ei saa me alati kindlad olla keskkonnaväidete usaldusväärsuses.

Peter Gornischeff

Koos Peter Gornischeffiga räägivad keskkonnaväidete usaldusväärsuse teemal reedel, 12. augustil kell 14 Susanna Vain Sustinerest, Kerli Paas EASi/KredExi ühendasutusest, Andres Kangur Thermoryst ja Triin Sakermaa Balti Keskkonnafoorumist.

Laupäeval, 13. augustil kell 12 veab tuleviku linna arutelu KIKi finantsekspert Merilin Iital. „Teame ju kõik, et rahvastikukasv on tõusujoones ning toimub linnastumine. Keskkonnasõbralikus ja kõrget elukvaliteeti pakkuvas linnas on läbi mõeldud rohealad, hooned ning säästlikud liikumisvõimalused. Omaette on küsimus, kuidas muuta meie linnad kestlikuks ja suurendada sealset elukvaliteeti?,“ sõnab Iital. „Arvamusfestivalil mõtestame, millised on meie linnad 30 või 100 aasta pärast ning mis me juba täna tegema peame, et tulevikulinnad oleksid elamisväärsed ja keskkonnahoidlikud?“ 

Merilin Iitaliga koos arutlevad tuleviku linna teemal Ralf-Martin Soe TalTechi Targa Linna Tippkeskusest, arhitekt Indrek Allmann ja Madle Lippus Tallinna linnast. Enne arutelu ja selle ajal saab ka tutvuda laste mõtetega tuleviku linna teemal, mille nad saatsid 2021. aastal KIKi mini Negavati konkursile, kui teemaks oli "Linnadesse uppuv maakera."

Millised on meie linnad 30 või 100 aasta pärast ning mis me juba täna tegema peame, et tulevikulinnad oleksid elamisväärsed ja keskkonnahoidlikud?

Merilin Iital

Mõlemad KIKi arutelud toimuvad tuleviku elukeskkonna alal, kus kahe päeva jooksul leiab aset üheksa eriilmelist arutelu. Tuleviku elukeskkonna ala asub platsil nr 3. Põhjalikum kava koos pikemate sisukirjeldustega asub siin. Tuleviku elukeskkonna ala aruteludest saab infot ka Facebookist.

Lisaks sõlmivad KIK ja Rohetiiger reedel, 12. augustil kell 22.30 Rohetiigri teisel sünnipäeval heatahte koostöölepingu, et tõhustada veelgi sektorite ülest koostööd ja anda hoogu rohepöördele selliselt, et 1+1=3. Kõik huvilised on oodatud lepingu sõlmimisele rohekoostöö alale kaasa elama. Täpsema info leiab siit.

Kohtumiseni Paides!

Kontakt
Arvamusfestivali koduleht