Skip to content
Vaegnägijatele

KIK kutsub Arvamusfestivalile

KIKi elluviidav projekt
KIKi arutelud Arvamusfestivalil Foto: KIK

Kutsume Sind osalema Keskkonnainvesteeringute Keskuse aruteludel 12.-13. augustil Arvamusfestivalil tuleviku elukeskkonna alal.

  • Reedel, 12. augustil kell 14 ootab meie rohejalajälje projektijuht Peter Gornischeff kõiki kaasa rääkima keskkonnaväidete usaldusväärsusest.  

Ühe lennukompanii pardaajakirjas oli märgitud, et nad on teistest 20% väiksema keskkonnajalajäljega. Teises väljaandes väitis terrassilaudade tootja, et nende toode on 100% ökoloogiline. Kuivõrd saame neid väiteid uskuda? Kes kontrollib usaldusväärsust? Kas tõesti panustavad nad heitmete ja kliimasoojenemise vähendamisse? 

Koos Peteriga räägivad sel teemal Susanna Vain Sustinerest, Kerli Paas EASi/KredExi ühendasutusest, Andres Kangur Thermoryst ja Triin Sakermaa Balti Keskkonnafoorumist.
 

  • Laupäeval, 13. augustil kell 12 veab meie finantsekspert Merilin Iital arutelu tuleviku linna teemal.

Rahvastikukasv on tõusujoones ning toimub linnastumine. Keskkonnasõbralikus ja kõrget elukvaliteeti pakkuvas linnas on läbi mõeldud rohealad, hooned ning liikumisvõimalused. Kuidas muuta meie linnad kestlikuks ja suurendada elukvaliteeti? Milline on keskkonnasõbralik linn näiteks 30 või 100 aasta pärast?

Meriliniga arutlevad sel teemal Ralf-Martin Soe TalTechi Targa Linna Tippkeskusest, arhitekt Indrek Allmann ja Madle Lippus Tallinna linnast. Enne arutelu ja selle ajal saab ka tutvuda algklasside laste mõtetega tulevikulinna teemal, mille nad saatsid 2021. aastal KIKi mini Negavati konkursile, kui teemaks oli "Linnadesse uppuv maakera."
 


 

  • Lisaks sõlmime 12. augustil kell 22.30 meie partneri Rohetiigritega heatahte koostöölepingu, et tõhustada veelgi sektorite ülest koostööd ja anda hoogu rohepöördele selliselt, et 1+1=3. Ootame Sind rohekoostöö alale lepingu sõlmimisele kaasa elama ja seda tähistama

Kohtumiseni Paides!

Kontakt
The website encountered an unexpected error. Please try again later.