Skip to content
Vaegnägijatele

KIK ja Erametsakeskus ühinevad uuest aastast

KIK kui asutus
KIKi ja EMK rahvas ühisel talgupäeval Pärnus Foto: Andres Orula

Valitsus andis 27. oktoobril rohelise tule KIKi ja Erametsakeskuse ühendamiseks alates tuleva aasta 1. jaanuarist. Ühendasutuse nimeks jääb Keskkonnainvesteeringute Keskus, mis muude keskkonnatoetuste kõrval hakkab jagama ka erametsatoetusi.

Keskkonnaminister Madis Kallas selgitab, et kahe Keskkonnaministeeriumi haldusalas toetustega tegeleva asutuse ühendamine on igati loogiline samm. „KIKi ja Erametsakeskuse toetuste portfellid sobivad hästi kokku,“ nendib Kallas. „Nende ühendamine teeb keskkonnaprojektide rahastamise selgemaks ja läbimõeldumaks.“

KIKi juhataja Andrus Treier sõnab, et asutuste ühendamine võeti plaani juba möödunud aastal ning see on andnud võimaluse tänavu kõik põhjalikult ette valmistada. „Oleme Erametsakeskuse ja teiste partneritega teinud tööd, et ühinemine kulgeks sujuvalt ning sihtgruppidele jätkuksid KIKi ja Erametsakeskuse toetused ja teenused harjumuspäraselt. Kahe suhteliselt väikese sihtasutuse ühendamine loob kindlasti keskkonna- ja kliimavaldkonnas hea sünergia ning annab metsateemadele märksa suurema võimaluse,“ lisab ta.

Kahe suhteliselt väikese sihtasutuse ühendamine loob kindlasti keskkonna- ja kliimavaldkonnas hea sünergia ning annab metsateemadele märksa suurema võimaluse.

Andrus Treier

Erametsakeskuse juhatuse liige Gunnar Reinapu rõhutab, et KIKi tulevane metsaosakond jätkab erametsanduse arendamist ning metsandustoetuste jagamist nii siseriiklikest kui ka Euroopa Liidu vahenditest. „Metsaomanikud ja metsaühistud saavad taotleda erametsatoetusi samamoodi, nagu nad seni harjunud on. Töötame selle nimel, et erametsaomanikul oleks võimalik oma metsade eest targalt ja loodusega kooskõlas hoolt kanda,“ lisab Reinapu.

1. jaanuarist 2023 lisandub KIKi struktuuri metsaosakond, kus praegused Erametsakeskuse toetuste ja kontrolliüksuse töötajad jätkavad tööd samades ülesannetes nagu seni. Tööd korraldatakse ümber vaid tugifunktsioonides, mis viiakse üle KIKi teistesse osakondadesse. Erametsakeskuse sisuline tegevus jätkub sarnaselt praegusele.

KIKi juhatuse liikmena jätkab Andrus Treier. Erametsakeskuse juhatuse liikmest Gunnar Reinapust saab KIKi metsaosakonna juht. KIKis töötab hetkel 55 inimest, Erametsakeskuses 29. Möödunud aastal maksis KIK toetusi 138 miljonit eurot ning Erametsakeskus 8,4 miljonit. KIK asutati 11. mail 2000 ja Erametsakeskus 24. märtsil 1999.
 

Fotol KIKi ja Erametsakeskuse rahvas ühisel talgupäeval 2022. aasta maikuus Pärnus
Foto: Andres Orula

KIKi ja Erametsakeksuse rahvas ühisel talgupäeval Pärnus

Kontakt