Skip to content
Vaegnägijatele

Eesti ja Georgia tugevdavad looduskaitsealast koostööd

KIK kui asutus
Foto: Peter Gornischeff

Eile, 28. aprillil külastasid Keskkonnainvesteeringute Keskust (KIK) Georgia looduskaitsejuhid eesotsas kaitsealasid kureeriva Georgia Keskkonnakaitse ja Põllumajanduse Ministeeriumi aseminister Iuri Nozadze’ga, et uurida võimalusi koostöö edendamiseks ning õppida meie kogemustest. KIKi juhataja Andrus Treier tutvustas keskuse tegevusi ja tuleviku väljakutseid.

Aseministrile oli positiivseks uudiseks, et KIK teenindab koguni kolme erinevat ministeeriumit ning seega jagab toetusi ja viib läbi keskkonnaalaseid tegevusi laiemas spektris kui Keskkonnaministeeriumi haldusala. Tänu sellele saab KIK toetada keskkonnaprojekte olulisemalt terviklikuma lähenemisega.

Delegatsioon viibib Eestis Keskkonnaameti kutsel, mille raames sõlmiti 27. aprillil Palmses ühiste looduskaitseliste huvide ja koostöösoovi kinnitamiseks vastastikuse mõistmise memorandum. Samuti külastas delegatsioon Keskkonnaagentuuri ja Eesti Keskkonnauuringute Keskust.

Kohtumiste ning vastastikuse mõistmise memorandumiga tähistatakse 30 aasta täitumist Eesti ja Georgia diplomaatiliste suhete kehtestamisest.

Kontakt