Skip to content
Vaegnägijatele
-

Arvamusrännak Arvamusfestivalil: kliimaneutraalne Eesti 2050

Seminar ja konverents

Arvamusfestival Paides, Noorte Ala

Eestist peab saama konkurentsivõimeline kliimaneutraalne riik, kuid endiselt elame homse arvelt. Meie tuleviku kujundavad noored, kuid siiani on nende hääl poliitikakujundamises takerdunud dialoogi puudumisse. Milline on kliimaneutraalne Eesti noorte silme läbi? Kuidas muuta suunda ja millised on realistlikud sammud eesmärgini jõudmiseks? Laudkondlikes aruteludes keskendume linnaruumi, liikuvuse, energeetika ja rohemõjustamise valdkondadele, andes noortele võimaluse oma mõtteid jagada.

Maailmakohviku formaadis arutelu eesmärk on luua noorte ja poliitikakujundajate koostöös pilt tuleviku kliimaneutraalsest Eestist.

Arvamusfestivalil 2024 arutlevad noored kliimateemade üle, võttes fookusesse kolm teemat: linnaruum ja liikuvus, energeetika ning rohemõjustamine. 

Osalejad: ookeanisaadik Leedi Merle Liivand, aktiivsed noored ning poliitikakujundajatest Riigikogu liikmed: Hanah Lahe, Zuzu Izmailova. Kliimaminister Yoko Alender. Peaministri nõunik Eliise Kuus, Tallinna abilinnapea Madle Lippus, Valitsuse esindaja Ida-Virumaal Jaanus Purga.

Modereerib: Anni Raie, KIKi projektijuht.

Korraldajad: KIK, Noorte Keskkonnanõukogu, Noorte Keskkonnaühisus, Fridays for Future Eesti.

Kontakt