Skip to content
Vaegnägijatele

Huvide konfliktist hoidumine

Euroopa Komisjon on rõhutanud toetatavate projektide elluviimisel huvide konfliktist hoidumise olulisust. Euroopa Liidu raha kasutamisel peetakse oluliseks konkurentsi tugevdamist.

Eelnevat silmas pidades soovitab KIK projekti hangete läbiviimisel:

  1. määratleda hanke läbiviijad (meeskond);
  2. RHRis hanget läbi viies kinnitada kõikidel meeskonnaliikmetel huvide konflikti puudumist RHRi rubriigis „hanke meeskond“;
  3. pakkumuste võtmisel RHRi väliselt allkirjastada meeskonnaliikmetel huvide konflikti puudumise deklaratsioon;
  4. kui meeskonnaliige osutub pakkujaga seotuks, siis protokollida isiku taandamine hankes otsuste tegemisest;
  5. kui hankija juhtorgani liige on seotud pakkujaga, protokollida isiku hoidumine hankes otsuste tegemisest.

     

Kõik eelnimetatud dokumendid ja kinnitused, mis ei ole leitavad RHRis, tuleb hankijal lisada e-toetuse keskkonnas Hangete lehel vastava hanke juurde.

 

Huvide konflikti puudumist RHRi väliselt kinnitades võib näiteks kasutada järgmist teksti:

Kinnitan, et minul või minuga seotud isikutel ei ole otseselt või kaudselt finantsalaseid, majanduslikke või muid isiklikke huvisid, mida võib käesolevas hankes käsitada minu erapooletust ja sõltumatust kahjustavatena. Olen teadlik, et eelnimetatud asjaolude ilmnemisel olen kohustatud ennast koheselt hanke menetlemisest taandama. Hoian hanke käigus saadud teavet konfidentsiaalsena ega avalda seda kolmandatele isikutele, välja arvatud, kui avaldamise kohustus tuleneb õigusaktist. 

 

Võimalusel ära osta seotud isikult kui kasutad toetust.