Kalender

Ringmajanduse konverents 2022 "Ringiga edasi"

19. jaanuar 2022 | 09:30

Kutsume Teid osalema 19.-20. jaanuaril 2022 toimuvale ringmajanduse konverentsile "Ringiga edasi". Konverents toimub esimest korda osalejatele veebiülekandena, mida saab vaadata mugavalt kodust või kontorist.  

Kolmandat korda toimuval ringmajanduse konverentsil tutvustatakse ringmajanduse poliitika suundasid ja ettevõtete ressursitõhususe toetuse projekte, esitletakse asjakohaseid praktikaid, innovaatilisi protsesse ning inspireerivaid näiteid, mis on abiks teiste kogemustest õppimiseks. Esimesel päeval toimuvad ettekanded ja paneelarutelud, teisel päeval saab osaleda töötubades ja seminarides. Konverents on eesti keeles, väliskülaliste ettekanded on inglise keeles. Konverentsist saab osa võtta ka eesti-, vene- ja viipekeelse sünkroontõlkega ning osalemine on tasuta.

Konverentsi päevakava ja registreerumise võimaluse leiab siit

19. jaanuaril kell 13.30 toimub arutelu "Ringmajanduse ärimudelite parimad praktikad", mida juhib KIKi juhataja Andrus Treier. 

Vestlusringis räägivad ettevõtete esindajad, kuidas nende tegevus järgib ringmajanduse põhimõtteid ja millist kasu see endaga kaasa toob. Praktilise kogemuse toel tuuakse näiteid, mida saab iga ettevõte sisuliselt kohe ette võtta ning kuidas tõhustada ressursside kasutust. Arutelu puudutab nii ettevõtete süsteemset lähenemist ressursside tõhustamisele kui ka ettevõtete ning teadusasutuste koostöövõimalusi. Jutuks tuleb ka see, kas riiklikke toetusi on lihtne kasutada või on seda ettevõtete vaates võimalik lihtsustada.

Arutelus osalevad Siiri Lahe (AS Estonian Cell finantsdirektor ja juhatuse liige), Enn Kikas (AS Kiviluks omanik ja juhataja), Kristjan Maruste (aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte Comodule tegevjuht ja asutaja) ja Alar Urke (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse rohepöörde suuna arendusjuht). 

Lisaks leiate KIKi, Negavati ja LIFE-i esindajad virtuaalse keskkonna EXPO alalt.