Kalender

Konverents "Rohegaas - sild tuleviku kütusteni"

22. november 2018 | 10:30
Botaanikaaed Kloostrimetsa tee 52 Tallinn

Taastuvkütus biometaan ehk rohegaas on kiire ja keskkonnasõbralik alternatiiv teel tulevikukütuste poole. Kas rohegaas jääb vaid üleminekuetapiks – seda praegu ei tea. Küll aga on Eestis alustatud biometaani tootmist, pidevalt lisandub gaasitanklaid ning järgmisel aastal on oluliselt laienemas gaasiautode mudelivalik.

Neljapäeval , 22. novembril kell 10.30 
Tallinna Botaanikaias (Tallinn, Kloostrimetsa tee 52)

Päevakava

10.30 - 11.00   Kogunemine ja tervituskohv

11.00 - 11.10   Avasõnad moderaatorilt
Siim Meeliste (alternatiivkütuste entusiast)

11.10 - 11.30   Poolaastaülevaade rohegaasi rindelt
Liisa Ruuder (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika osakonna peaspetsialist) ja Andres Kärssin (Eleringi projektijuht)
Millised verstapostid on läbitud ning millised ees ootamas biometaani turu arendamisel Eestis. Biometaani tootmistoetuse tutvustus. Temaatilist infot koondava veebilehe biometaan.info loomine. Rohemärgise esitlemine.
 
11.30 - 12.45   Keda ja miks huvitab rohegaas transpordikütusena? Riigi ning erasektori vaade
Indrek Gailan (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juht), Artur Dianov (Alexela arendusjuht), Gert Rohtla (Auto 100 müügijuht) ja Lauri Lelumees (Rahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika peaspetsialist). Gaasiauto kasutaja kogemus.
Sissevaade hetkel koostatavale transpordiarengukavale 2021-2030 ehk millised on transpordisektori arendamise üldpõhimõtted. Ülevaade riigi edasisest transpordikütuste aktsiisipoliitikast. Milline on seis uute gaasimudelite turule tulekuga ning kas gaasiautodel on Eestis tulevikku? Tanklaoperaatori argipäevast ning gaasitanklate rajamise loogikast. 
 
12.45 - 13.30  Lõuna
 
13.30 - 14.30   Kuidas korraldada asjad nii, et gaasisõidukid oleks kontrollitud ning tehniliselt korras. Gaasiautode ülevaatusest ning gaasiseadmete paigaldamisest
Sander Salmu (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalituse juhataja), Avo Raud (Eesti Tehnoülevaatajate Liidu juhatuse liige) ja Kristjan Relvik (Gazneti juhatuse liige)
Ülevaatusnormide kehtestamise hetkeseisu ülevaade. Kes hakkab tulevikus gaasiautode ülevaatusi tegema? Milline on vanade gaasiautode tehniline seisukord päriselt? Gaasiseadmete paigaldamine – kas igale autole? Uus versus kasutatud gaasiauto?
 
14.30 - 15.30   Omavalitsused, ühistransport ja rohegaas: kas gaasisõidukid on kulukas kohustus, vältimatu paratamatus või kasutoov võimalus?
Andrus Kärpuk (Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja), Kristel Murumaa (Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist) ja Kaur Sarv (Scania Baltikumi säästvate transpordilahenduste juht)
Gaasibussi käitamise rõõmud ja mured Pärnu linna näitel koos tasuvusarvutustega. KOVid, asutused ja keskkonnahoidlikud hanked. Mida on uut metaansõidukite osas ühistranspordi ja veotranspordi valdkonnas?
 
15.30 - 15.45   Moderaatori kokkuvõte, viimased küsimused-vastused
 

Üritusel osalemiseks palume registreeruda aadressil andres.karssin [at] elering.ee 20. novembrini 2018Osalemine on tasuta.

Konverentsi korraldavad MKM, KIK ja Elering.