Skip to content
Vaegnägijatele

Ohtlike ainete kasutamise audit ettevõtetele

Staatus

Planeerimisel

Rahastusallikas

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond (ÜF)

Toetame auditi läbiviimist, mis annab ülevaate ettevõttes kasutatavatest ohtlikest ainetest ning pakub lahendused nende asendamiseks.

Toetuse andmise tingimustega saab tutvuda siit.

Taotlusvooru plaanime avada 2025. aasta kevadel. Audit on aluseks toetuse taotlemisel ohutu materjaliringluse tagamise investeeringuteks.

Toetuse andmise eesmärk on ohutu materjaliringluse toetamine.

Toetuse andmise tulemusena on toimunud ohtlike ainete tuvastamine käitlemisvõime toetamiseks ning ohtlike ainete kasutamisega seotud auditiga on loodud eeldused võimalike investeeringuvajaduste selgitamiseks. Need on seotud ohtlike ainete asendamise, toodete disaini ning protsesside ümberkorraldamisega, et suurendada materjali hulka, mis ei sisalda ringlussevõttu takistavaid aineid.

Ohtlike ainete kasutamisega seotud auditi eesmärk on pakkuda ettevõttele teadmised sellest, millised järgmised sammud ning investeeringud oleksid vajalikud, et vastata klientide kasvavatele ootustele ettevõtte kestlikkuse osas, EL roheleppe algatuste uutele nõuetele ja toetada ringlussevõtuks sobiva materjali hulga suurendamist.

 Ohtlike ainete kasutamisega seotud audit on süstemaatiline protseduur, mis peaks andma vähemalt:

  • ülevaate tööprotsessides kasutatavatest ja/või toodetes sisalduvatest ohtlikest ainetest
  • ülevaate ohtlike ainete vähendamise ja asendamise ning materjalide ringlusse võtmise võimalustest
  • hinnangu vastavusest EL ning rahvusvahelistele nõuetele
  • ettepanekud investeeringuvajadusteks, mis on seotud ainete asendamise, toodete disaini ning protsesside ümberkorraldamisega

Ohtlike ainete kasutamisega seotud auditite läbiviimiseks kehtestame koostöös teadlaste ja sihtrühmaga metoodika. Auditi peab koostama Kliimaministeeriumi korraldatud koolituse läbinud  ekspert. Auditite taotlusvooru avame peale koolituste toimumist. Koolitatud audiitorite/ekspertide nimekirja avaldame hiljem KIKi kodulehel.

Toetust jagame Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest.