Skip to content
Vaegnägijatele

Lasteaia ja põhikooli õppekäigud

Staatus

Elluviimisel

Rahastusallikas

Keskkonnaprogramm (KP)

Toetame lasteaia koolieelse rühma ja põhikooli 1.-9. klassi osalemist keskkonnahariduslikes aktiivõppeprogrammides. 2025. aastal jätkame õppeprogrammide toetamist.

2025/2026 õppeaastal toimuvate õppeprogrammide läbiviimiseks saavad senise haridusasutuse asemel toetust taotleda keskkonnahariduse keskused, kes neid programme läbi viivad, st lasteaiad ja koolid ei pea ise KIKile taotlust esitama. Peale rahastasmisotsuste tegemist (eeldatavalt juunis) saadame info toetuse saanud keskustest ka haridusasutustele. Küll aga võib juba praegu keskustega ühendust võtta, kui on kindel soov mingite kindlate programmide osas. Toetus on ainult murakamärgisega programmidele ning soovi korral saab toetuse tingimuste kohta täpsemalt lugeda keskkonnateadlikkuse programmi lehel.

 

2024. a taotlusvoor on suletud.

Taotlusvooru infopäeva salvestuse ja ettekanded leiate paremast veerust.

 

2024. a taotlusvoorus toetasime 1.-9. klasside osalemist keskkonnahariduslikes aktiivõppeprogrammides 2024/2025 õppeaastal. Toetus oli 170 eurot ühe klassi või väikeste klasside liitmisel ühe õpigrupi kohta. Vähemalt 50% projekti läbiviidavatest ühe haridusasutuse programmidest peavad omama kvaliteedimärgist "Läbimõeldud programm", nn murakamärgist.

Täpsemad tingimused ja juhised leiad Taotlemise lehelt! 

 

Keskkonnateadlikkuse programmi eesmärk on kujundada arusaama, et inimene on osa loodusest, meie majandustegevuse ja kultuuri jätkusuutlikkus sõltub loodusest ning looduse hüvesid kasutades peame arvestama piiridega, mida ületades ohustame kogu elu Maal (määruse § 22 lõige 1).

Toetust saab taotleda keskkonnaministri määruse nr 10 „Keskkonnaprogrammist toetuse andmise kord ja tingimused“ alusel.