Skip to content
Vaegnägijatele

COP28 Eesti paviljon

Staatus

Toimumas
COP28 Foto: KIK

Eesti seab tänavu esmakordselt üles oma paviljoni ÜRO kliimamuutuste 28. konverentsil (COP28). COP28 toimub 30.11-12.12.2023 Araabia Ühendemiraatides Dubais.

Paviljoni ülesseadmiseks on pannud seemneraha kokku Kliimaministeerium, Välisministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Paviljoni korralduse juhtpartneriks on KIK.

COP on suurim ülemaailmselt kliima- ja keskkonnavaldkonna arengut ning riikide poliitikaid suunavate organisatsioonide kohtumine. Lisaks maailma riikide kõrgetele poliitilistele delegatsioonidele, osalevad rahvusvahelised organisatsioonid ja liidud, huvigrupid, vaatlejad, olulised ettevõtted ning suurkorporatsioonid ja investorid.

Kõrgetasemeliste poliitiliste läbirääkimiste kõrval seatakse COP-idel üles riiklike paviljonide ala. Korraldajamaa Dubai valis sel aastal välja ca 100 riiki oma paviljoniga osalema ning Eesti osutus üheks valituks. Riikide paviljonid on olemuselt väikesed sündmus- ja kokkusaamiskeskused, kus toimuvad läbirääkimistevälised diskussioonid, teadmusvahetus ning partnerite ja ettevõtete poolt loodud sisukas programm.


KIK on koostöös avaliku ja erasektori esindajatega planeerimas paviljoni programmi ning kaasamas partnereid. Koostöömõtted ning ettepanekud on oodatud: projektijuht Anni Raie, anni.raie@kik.ee, 5909 4144.

Vaata ka Eesti paviljoni ametlikku kodulehte: Estonia at COP28 — Estonia.

COP27
Eelmisel aastal COP27-l korraldas KIK koos Kliimaministeeriumiga kliimanoorte arutelu Skandinaavia paviljonis külalisesinejana. Osalesid noored kliimadelegaadid Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast ja Lätist. Foto: KIK

 

Kontakt
Lisainfo COP-i kohta