Väiksed ja veel väiksemad

“30 päeva! Ma olen siis juba nii vana!” imestas väike Sipsiku lasteaia laps, kuuldes, et just niikaua võtab aega mulda pandud seemne kasvamine taimeks. Saverna lasteaias Põlvamaal lõbustatakse ja haritakse lapsi ning nende kaudu ka lapsevanemaid just praktiliste toimetuste kaudu. KIKilt toetust saanud projekt “Märka endast väiksemaid” viis lapsed uudistama kuklaste kuningriiki ning andis võimaluse ise taimi kasvatada.

Supikaunistus oma peenralt

Iga laps sai endale oma poti ning pisikesed näpud pistsid mulda tilli, lehtsalati ja saialille seemneid. Istutamiseks vajaminev muld oli lasteaial kompostris juba olemas. Lasteaia direktori Inge Tamme sõnul püsis laste huvi taimede kasvatamise vastu pikalt. “Kõige suurem ootamine oli muidugi see, et millal ometi taimed kasvama hakkavad. Hiljem mõõtsime ja vaatlesime taimekesi ning tilli viisime ka kööki supikaunistuseks.”

Sipelgate vastukülaskäik

Vägeva elamuse andis pisikestele looduseuurijatele käik Kiidjärve kuklaste kuningriiki. “Laste jaoks oli see lihtsalt super,” meenutab Inge Tamm. “Kõik need vabas looduses olevad sipelgate rajad ja sipelgapusle kokkupanek ja... Lastel läksid isegi sääsed meelest.” Hiljem on rühmas tehtud sipelgapesa pabermakett ja sipelgaid joonistatud, ning kui kord kevadel majja mõned sipelgad tungisid, oli lastel selge, et “nüüd on nemad metsast meile külla tulnud”. Keskkonnaprojektidest saavad osa kõik Sipsiku lasteaia lapsed – koolieelikute kõrval ka 2-3aastased juntsud, kokku 54 last. Endast väiksemaid märgatakse seal igal sammul. KIK toetas projekti 593 euroga.  

PS! Artiklis kajastatud summa võib erineda paremal kuvatavate summadega, kuna artiklis kajastatakse projekti lõplikku maksumust ning paremal taotluse summat.