Geoloogid süvenesid aja olemusse

Juba mitmendat aastat paneb KIK õla alla geoloogide sügiskoolile, mis 2013. aastal võttis erinevate nurkade alt vaatluse alla aja. “Kas täna on täna ja eile oli eile?”, “Vesi läbi aegade ehk miks me kogu aeg kakleme?”, “Kartul ajas ja aeg kartulis” – need on vaid mõned kolme päeva jooksul oktoobris Voorel kõlanud ettekannete pealkirjadest.

Sügiskoolis räägitust ilmus ka kogumik “Aeg”, millega kõik huvilised saavad tutvuda aadressil http://geoloogiasygiskool.blogspot.com.ee või http://sygiskool.ee .

Kindel kohtumispaik

Geoloogide sügiskool on kujunenud oluliseks eestikeelseks geoloogiateemaliseks arutelukohaks. Interdistsiplinaarsele ja põlvkondadevahelisele suhtlusele pühendatud üritus soodustab üliõpilaste kontakte teiste valdkondadega ja organisatsioonidega.

Valminud kogumikud avardavad arusaamist aktuaalsetest geoloogilistest teemadest ja geoloogiaga seonduvatest keskkonnaprobleemidest. Kogumikud jõuavad huvitatud pedagoogide, üliõpilaste, kodanike ja ametnikeni. Sügiskooli korraldamine ja kogumiku väljaandmine läks maksma 14 395 eurot, KIK kattis sellest 13 755 eurot.

 

PS! Artiklis kajastatud summa võib erineda paremal kuvatavate summadega, kuna artiklis kajastatakse projekti lõplikku maksumust ning paremal taotluse summat.