Skip to content
Vaegnägijatele

Häid näiteid ringmajandusest - kaheksa projekti lugu

Projekti edulugu
Kopli 93 töökoda Foto: Kopli93

Ringselt majandamine on ainus võimalus luua inimestele heaolu ja töökohti, hoides loodust ja keskkonda. Ringmajanduslikud tooted on disainitud uue loogika järgi, nad on parandatavad, hooldatavad, modulaarsed ja renoveeritavad. Lisaks uuele kestlikule disainile on oluline luua uusi ärimudeleid, mis ringmajadust toetavad, näiteks ostmise asemel laenutamine. 

Hetkel on suur osa meie majandusest lineaarne, mis tähendab pidevat loodusressursside kulutamist ja majanduse kasvatamist. Näiteks 2021. aastal oli Eestis ringleva materjali määr vaid 15,1%, mis näitab ringselt kasutatud materjali osa kogu materjalikasutuses. See tähendab, et 84,9% materjalist läheb raisku ja peame selle asemel kasutama juurde kaevandatud toormaterjali. Me peame hakkama arvestama Maa piiratud ressursside ja pidevalt kasvava jäätmete ja reostuse probleemiga. Ringselt majandamine aitab meil seda teha.

Kogusime kokku kaheksa projekti lood, et näidata, milliseid projekte on Eestis ringmajanduse valdkonnas KIKi toel juba ellu viidud. Kõik kaheksa lugu avaldasime novembri- ja detsembrikuus Delfi online-portaalis ja nüüd on need lugemiseks üleval ka KIKi kodulehel.

Tutvu projektidega KIKi kodulehel:  

Hetkel on avatud ka ringmajanduse programm, millest saab toetust küsida erinevatele ringmajanduslikele tegevustele.

Toetuse info:

  • Ringmajanduse programm on avatud taotlemiseks, lisainfo toetuse leheküljel.
  • Taotluste esitamise tähtaeg on 12. jaanuaril 2024 kell 17.00
  • Toetusraha tuleb siseriiklikust keskkonnaprogrammist ning toetuse töötas välja Kliimaministeerium koos KIKiga.
Kontakt