Kuu aja pärast lõppeb keskkonnaprogrammi taotlusvoor

15. jaanuar 2010 | 00:00

Kuni möödunud aasta lõpuni korraldasid maakondlike keskkonnateadlikkuse hindamiskomisjonide tööd KIKi koostööpartnerid, kuid alates uue aasta esimesest voorust hakkavad sama tööd koordineerima KIKi maakondlikud esindused. Enam kui kuus aastat väldanud koostöö kohalike partneritega sujus hästi ja KIK on koostööpartneritele nende panuse eest väga tänulik. Senise töökorralduse muutmise põhjuseks on taotluste arvu vähenemine, mistõttu on mõistlik koondada kogu projekte puudutava töö KIKi esindus­tesse, aidates nii kaasa info kiirema liikumise ja töö lihtsama korraldamisele.

Sarnaselt varasemaga luuakse maakondlike keskkonnateadlikkuse taotluste hindamiseks igas maakonnas erinevate asutuste esindajatest koosnev komisjon ning tõenäoliselt jätkatakse koostööd enamusega praegustest hindajatest. Nii jääb hindamine ka edaspidi igasse maakonda, mitte ei liigu ära pealinna, sest just kohapeal olles on võimalik kõige paremini hinnata antud piirkonna vajadusi ja võimalusi.

Aitamaks huvilistel taotlust kootada, on juba toimunud või on lähiajal toimumas mitu maakondlikku teabepäeva. 27. jaanuaril toimuvad infopäevad Pärnus, Tartus ja Jõgeval, 28. jaanuaril Põlvamaal ning 29. jaanuaril Tallinnas Harjumaa taotlejatele. Pärnumaa infopäev on pühendatud tervele keskkonnaprogrammile, ülejäänud keskenduvad peamiselt keskkonnateadlikkuse teemale. Täpsema info teabepäevade toimumise, päevakava ja registreerumise kohta leiab KIKi kodulehelt www.kik.ee.

Maakonnas teostavate projektide taotlused tuleb esitada KIKi maakondlikku esindusse, üleriigiliste projektide taotlused aga Tallinna kontorisse (Narva mnt 7A, Tallinn, 10117). Kui projekt viiakse läbi kahes või mitmes maakonnas, tuleb esitada taotlus taotleja asukohajärgsele KIKi maakondlikule esindusele.

Lisainformatsioon:
Kristiina Pennar
Kommunikatsioonijuht
627 4127