Kogumik "Sada rida Eesti loodusele"

06. juuli 2021 | 09:02

Aastatel 2018-2021 panid 40 haritlast kirja oma sada rida Eesti loodusele. Mõtted, mis kogumis moodustavad võimsa austusavalduse. Artiklid on avaldatud ajakirjas Eesti Loodus, mille toetajateks on KIK ja Keskkonnaministeerium olnud juba aastaid nii sõnas kui ka teos. Avaldame väärt artiklid nüüd tervikliku kogumina.

Eesti ajaloos on 40 tähendusega number. Oktoobris 1980 avaldatud manifest Eestile ja selles tehtud kutse avatud aruteluks on tänagi päevakohane. Pöördelistel aegadel vajame koostööst sündivaid sildu, tasakaalu ja mõistvat meelt rohkem kui kunagi varem. Seda eriti meid ümbritseva elukeskkonnaga seotud väljakutsetes, kus mured, rõõmud, hirmud ja huvid vahel vastanduma kipuvad. Eesti elujõud ja suurus algab meist igaühest. Loodame, et see kogumik toob rõõmu ja kosutab kriisist väsinud meelt, tuletab meelde, kui imeline on Eesti loodus, aga manitseb ka oma käitumisega hoidma homset!

KIKi tänaseks enam kui 21 tegutsemisaastasse jääb paljutki väärtuslikku - tuhanded projektid ja sajad miljonid eurod investeeringuid keskkonda, suur hulk häid kaasteelisi ja partnereid, arvukalt õnnestumisi, aga ka õppimisi. Ees seisab palju huvitavat, milleks KIKi roheline kompass on jätkuvalt paigas. Me teame, mida teeme, avame uksi ja hoolime. Ja mis peamine - usume, et koos suudame rohkem!

Kogumiku leiab siit