KIK avab taotlusvooru tänavavalgustuse uuendamise projektidele

13. oktoober 2016 | 11:39

Riigile kuuluv SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab esimese avatud taotlusvooru struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 energiatõhususe meetmest tänavavalgustuse taristu renoveerimiseks. Toetusraha eraldatakse Ühtekuuluvusfondist.

Toetuse andmise eesmärgiks on korrastada vananenud tänavavalgustuse taristut, mille tulemusel väheneb tänu kaasaegsele valgustile ja juhtimistehnoloogiale energia kasutamine. Toetuse andmise tulemusest saavad eeskätt kasu kohaliku omavalitsuse elanikud.

Taotlejaks saab olla kohaliku omavalitsuse üksus või äriühing, mis kuulub sajaprotsendiliselt ühele või mitmele kohaliku omavalitsusele, kellele kuulub tänavavalgustus.

Ühe kohaliku omavalitsuse üksuse kohta on taotlusvoorus võimalik rahastada 80 kuni 1500 tänavavalgustuspunkti renoveerimist. Toetuse maksimaalne summa ühele projektile on 3 000 000 eurot. Toetuse minimaalne osakaal abikõlblikest kuludest on 35% ja maksimaalne 80%.

Toetusmeetme töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Toetust antakse meetmest „Energiasäästu ja taastuvenergia osakaalu suurendamine”, toetamise tingimused on kehtestatud majandus- ja taristuministri määrusega nr 48, 05.08.2016.

Taotlusvoor on avatud esmaspäevast, 17. oktoobrist 2016. Taotlusi ootame 17. jaanuariks 2017 ning taotlemine käib E-toetuse keskkonna kaudu.

Toetuse taotlejatele toimub teabepäev 10. novembril Tallinnas ja 11. novembril Tartus. Info taotlemise tingimuste kohta ja registreerimine teabepäevadele KIKi kodulehel.