Biometaani tanklate võrgustik laieneb veelgi

07. november 2018 | 11:04

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab kolmandast biometaani tanklate taotlusvoorust kaheksa uue biometaani tankimisvõimekusega tankla rajamist kokku 1,08 miljoni euroga. 

Toetust sai AS Alexela Oil, kes lisab biometaani tankimise võimaluse Jõgeva, Viimsi, Tartu Lõunakeskuse, Põltsamaa Puhu risti, Saku ja Keila tanklatele. AS Krooning plaanib rajada biometaanitanklad Sauele ja Kuusalusse. Kokku toetatakse kaheksa uue tankla rajamist 1 085 374 euroga.

Kahest esimesest taotlusvoorust on valmimas või valminud 11 tanklat toetuse kogusummas 1,91 miljonit eurot. Tänaseks on surugaasi tankimisvõimekus olemas Võru linnas, Jüri alevikus ja Tallinnas Sikupillis. Peagi on valmimas tanklad Kuressaares, Paides, Viljandis, Rakveres, Tallinnas Pääskülas ja Peterburi teel ning kaks tanklat Jõhvis.

„Loodame, et aina suureneva biometaanitanklate võrgustiku tõttu leiab üha enam autoomanikke tee alternatiivkütuste juurde,“ sõnab KIKi projektikoordinaator Aive Haavel, lisades, et nii saame kõik aidata kaasa taastuvenergia transpordieesmärgi saavutamisele.

Eesti on võtnud eesmärgiks tõsta taastuvenergia kasutamine transpordisektoris 10%-ni aastaks 2020. Eestis toodetud biometaan on keskkonnasõbralikum ja pikas perspektiivis stabiilsema hinnaga kui importkütused ning selle kasutamine aitab parandada Eesti energiajulgeolekut.

Kolmandasse biometaani tanklate toetuse taotlusvooru laekus KIKile selle aasta suvel 12 taotlust kogusummas 7,07 miljonit eurot, millest toetust sooviti saada 2,45 miljonit eurot.

Toetust antakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning meetme „Alternatiivsete kütuste kasutuselevõtu suurendamine transpordis” tegevuse „Biometaani tootmise ja transpordisektoris tarbimise toetamine” töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.