Alexela avas pidulikult Baltikumi esimese LNG-CNG tankla

21. august 2017 | 12:21

Võru linnas asuv tankla on aasta jooksul läbinud põhjaliku uuenduskuuri, olles esimene tankla Baltikumis, kus on lisaks tavapärastele kütustele ka LPG ja CNG autokütus.

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul investeeris ettevõte Võru tanklasse pea 800 000 eurot eurot. „Lisaks uuele CNG tanklale rajamise Võrru ka LPG tankla ning renoveerisime täielikult tanklas asuva poehoone,“ kirjeldas Ain Kuusik. Tema sõnul on Võru tankla Alexela moodsaim tankla ning läbi CNG tankla on Alexela Võru tankla nüüd oluline sõlmpunkt Baltikumi magistraalteedel.

CNG-tankla rajamist toetas riik läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse 130 050 euroga. Toetusraha eraldati Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist. „Taastuvatel energiaallikatel põhinevad transpordikütused on hetkel Eestis pigem ebatavaline nähtus. Tanklate rajamise toetusprogramm on esimene osa suuremast tegevuskavast, et suurendada taastuvenergia osa ka transpordisektoris,“ ütles KIKi juhataja Veiko Kaufmann.

Tankla pidulik avamine toimus teisipäeval, 22. augustil kell 13:00 Kose tee 6 aadressil. Sündmusel olid kohal Võrumaa maavanem, Võru linnapea ning sündmusel esines Võru meeskoor. Külla tulnud linnarahvale pakuti head-paremat ning toimuvad mitmed loosid.