Alexela avas CNG tankla Tallinna kesklinnas

26. september 2018 | 11:07

25. septembril avas Alexela ametlikult oma Tallinna kesklinnas asuvas Sikupilli tanklas CNG tankimisvõimaluse.   Tegemist on kolmanda surugaasitanklaga Alexela ketis 2017. aasta augustis avatud Võru ning sama aasta detsembris avatud Jüri tankla järel. 

Avades oma kolmanda surugaasi tankla on Alexela asumas tarnima ning müüma oma tanklates eestimaist biometaani, mis on tuntud ka rohegaasi nime all. „Eesti kütuseturu innovaatorina pakub Alexela bensiini, diislikütuse ja elektri kõrval ka gaasilisi kütuseid nagu LPG ja CNG. Järjest enam karmistuvate keskkonnanõuete tulemusena näeme juba praegu, kuidas Euroopa transpordisektor otsib altrenatiive kütuse tarbimisest tulenevate õhuheitmete vähendamiseks ja gaasilised kütused eesotsas CNG-ga on muutumas üha populaarsemaks valikuks. Hea uudis on see, et biometaani toodetakse Eestis ning seda saab kasutada kõikides meie surugaasi tanklates. Nii toimides vähendame oluliselt Eesti sõidukipargi keskkonnamõju ning panustame töökohtade tekkele maal,“ selgitas Alexela juht Maria Helbling surugaasi eeliseid. 

Gaasikütusel sõitmine on rahakoti- ja loodussõbralik. Ajal, mil ridamisi Euroopa linnu keelab diiselautode kasutamise, on Eesti alles tegemas esimesi samme keskkonnasõbralikumate sõidukite kasutuselevõtus. Eesti tingimustes on parim loodussõbralik kütusevalik gaas. Küllaltki levinud on juba ka elektriautode kasutamine, aga hajaasustuse tingimustes on see mugav valik pigem linnakeskkonnas liiklemiseks.  

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel on Eestisse viimaste aastate jooksul rajatud mitmeid surugaasi tanklaid. Läbi Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastas EL ka Alexela Sikupilli CNG tankla projekti maksumusest 35%. Järgmise surugaasi tankla plaanib Alexela avada 2019. aasta alguses Tallinnas Pääskülas.   

Alexela pressiteade